![]() |
|
Artroskopia stawu - czyli co? - Wersja do druku +- Forum Biznesowe (http://www.forumbiznesowe.eu) +-- Dział: Kategorie (http://www.forumbiznesowe.eu/f-kategorie) +--- Dział: Uroda i zdrowie (http://www.forumbiznesowe.eu/f-uroda-i-zdrowie) +--- Wątek: Artroskopia stawu - czyli co? (/t-artroskopia-stawu-czyli-co) |
Artroskopia stawu - czyli co? - Reno - 05-14-2022 Dzień dobry! Czym w gruncie rzeczy jest artroskopia stawu? Wie ktoś z tutejszych forumowiczów? RE: Artroskopia stawu - czyli co? - Abab - 05-14-2022 Artroskopia to tak naprawdę nic innego, jak nacięcie niedużego otworu w skórze w rejonie uszkodzonego stawu, do którego w dalszej kolejności wprowadzany jest dren, zwany profesjonalnie artroskopem. Daje on przede wszystkim możliwość chirurgowi na dokonanie wizualnej oceny stawu, a w razie zajścia takiej konieczności – przeprowadzenie zabiegu, np. rekonstrukcji więzadła. Artroskopia to zabieg, który przeprowadza się zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Większą dawkę informacji na zadany temat można w razie znaleźć tu: https://www.qmedic-rehabilitacja.pl/artroskopia-stawu-rehabilitacja/ |